Regn och storm.
Godmorgon😊 meeen vilken storm vi hade inatt, det knakade och ven utanför fönstren. Enda gången jag funderar både en och två gånger på träden utanför. Men allt verkar ha gått bra. Igår vräkte regnet ner utanför och jag hade pluggdag. Vi gjorde klart en examinerandeuppgift och skickade in den för en första bedömning, det var otroligt skönt då starten till denna blev lite strulig. När det var gjort fick jag så otroligt ont i huvudet och fick tillslut gå och lägga mig. Gissar på att det var veckor av spänning som gav sig till känna.

En bit in i första terminen och det känns bra.😊
Häromkvällen fick jag hjälp av världens bästa Olle när det var dags att promenera hem hästarna. Att store Cardegan går fint som en hund bredvid Olle gör mig varm i hjärtat.❤️

Hästarna tyckte nog det var skönt att få komma hem och igår kom jag äntligen ut på en efterlängtad ridtur.🥰


Det är ingen konst att avverka kilometrar när naturen är såhär fin.🥰

Sällskap hade jag också😊 sista biten hem red Kerstin. Det är en fin tid nu och för stunden njuter alla av att vara tillsammans utan tjafs och gnäll.




En härlig no-lektion utomhus i den härliga skolskogen. Måste ta vara på varje pass som går att vara ute på.😊
Nu kickar vi igång den här fina onsdagen va?!😊
Ha en fin dag!
Så skönt att bli klar med en examinerande uppgift och så trevligt med en ridtur i skogen. Saknar verkligen att rida. Eng gång hästtjej alltid hästtjej.